ساخت اپلیکیشن خبری اندروید چگونه است و مزایای آن

ساخت اپلیکیشن خبری اندروید چگونه است و مزایای آن

برنامه ها بخش مهمی از دنیای فناوری هستند که ما در آن زندگی می کنیم و می توانند زندگی، لذت و بهره وری افراد را افزایش دهند. برنامه ها همچنین به طور مرتب توسط شرکت های بزرگ و کوچک برای ساده سازی تولید و افزایش سهولت کار استفاده می شوند. در این مقاله، ما در مورد اپلیکیشن چیست و ساخت اپلیکیشن خبری اندروید و دلیل استفاده سایت های خبری از اپلیکیشن را مورد بررسی قرار می دهیم.

اپلیکیشن چیست؟

اپ که مخفف عبارت اپلیکیشن است، نوعی نرم افزار است که می تواند بر روی رایانه، تبلت، گوشی هوشمند یا سایر دستگاه های الکترونیکی نصب و اجرا شود. برنامه ها اغلب به یک برنامه تلفن همراه یا نرم افزاری اطلاق می شود که بر روی رایانه نصب و استفاده می شوند. اکثر برنامه ها عملکرد خاص و باریکی دارند.

به عنوان مثال، یک برنامه تحویل غذا ممکن است فقط برای کاربرانی طراحی شده باشد. که بتوانند غذا را از رستوران های محلی تحویل بگیرند و نمی توان از آن برای هیچ چیز دیگری مانند خرید مواد غذایی یا رزرو رستوران استفاده کرد. در حال حاضر میلیون ها اپلیکیشن در دسته های مختلف مانند تجارت، بهره وری، خرید و زمان بندی موجود است. برنامه ها به دلایل متعددی می‌توانند برای صاحبان مشاغل مهم باشند، از جمله اینکه:

  • نسبت به سایر اشکال نرم افزار مقرون به صرفه تر هستند
  • می تواند دامنه یک کسب و کار را افزایش دهد
  • می تواند بهره وری یک شرکت را افزایش دهد
  • کارمندان را قادر می سازد تا وظایف تجاری خارج از دفتر را انجام دهند
  • ارائه تعدادی از خدمات برای مشاغل، از جمله حسابداری، مدیریت موجودی و نرم افزار CRM

اما چرا سایت های خبری به ساخت اپلیکیشن خبری اندروید نیاز دارند؟

ساخت اپلیکیشن خبری اندروید

ساخت اپلیکیشن خبری اندروید چگونه است و مزایای آن

اپلیکیشن خبری دانشجو اینترنشنال نمونه ای از اپلیکیشن ساخته شده با افزونه سیریلاست

نحوه مصرف اخبار در دهه گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است و داشتن یک وب سایت اختصاصی دیگر کافی نیست. کاربران انتظار دارند که به روزرسانی ها فوراً در دسترس و از طریق چندین دستگاه قابل دسترسی باشند و به راحتی در شبکه های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. اپلیکیشن های خبری همچنین برای کاربرانی که می خواهند از مصرف اخبار از طریق رسانه های اجتماعی اجتناب کنند و اخبار را از یک منبع معتبر هضم کنند، اهمیت فزاینده ای پیدا کرده اند. در این مقاله مزایای قابل توجه ساخت اپلیکیشن خبری اندروید و نحوه شروع این فرآیند و بهترین شیوه ها برای نتایج مطلوب را بیان می کنیم.

چه در حال توسعه یک جمع‌آوری خبر یا یک برنامه خبری برای یک نشریه باشید، راه‌های مختلفی وجود دارد که توسعه یک برنامه خبری می‌تواند به طور کلی سودمند باشد. در اینجا چهار مزیت ضروری برای ساخت اپلیکیشن خبری اندروید را بررسی می کنیم.

  • شما توزیع محتوا را کنترل می کنید: وقتی کاربران محتوای شما را از طریق موتور های جستجو و رسانه های اجتماعی پیدا می کنند، کنترل کمتری بر نحوه توزیع محتوای خود دارید. شما همچنین باید از حلقه هایی مانند SEO استفاده کنید تا مطمئن شوید که محتوای شما اصلا دیده می شود. اگر کاربران برای شرکت شما ارزش قائل باشند و برنامه شما را نصب کنند. دوباره توانایی برقراری ارتباط بین خوانندگان با داستان های مرتبط با آنها را به دست می آورید. این یک سناریوی برد-برد است: شما می‌توانید مهم ترین داستان هایی را که توسط کاربرانی که علاقه خاصی به آن موضوع دارند مشاهده خواهند کرد، به اشتراک بگذارید. به طور خلاصه، ساخت اپلیکیشن خبری اندروید به این معنی است که محتوای شما توسط الگوریتم هایی که شما کنترل نمی‌کنید مدفون نمی شود.
  • ایجاد یک تجربه کاربری برتر: داشتن یک برنامه خبری به شما امکان می دهد بهترین تجربه کاربری ممکن را برای خوانندگان خود ارائه دهید. می‌توانید از داده های خود برای شخصی سازی آنچه کاربرتان می بیند استفاده کنید. اعلان ها (پیام‌رسانی درون‌برنامه، ایمیل و اعلان‌های فشاری) را برای موضوعات مورد علاقه فعال کنید و خبرنامه‌هایی را ارائه دهید که کاربران را برای مدت طولانی تری حفظ کند. همچنین می توانید از داده های درون برنامه ای برای درک بهتر مخاطبان خود استفاده کنید و از این بینش ها برای اطلاع رسانی استراتژی محتوای خود استفاده کنید. همه این مزایا احتمالاً باعث افزایش تعامل کاربر و ارائه یک تجربه رضایت‌بخش‌تر برای کاربر می‌شوند.
  • اعلان های فشاری: این یکی از عناصر مهمی است که اپلیکیشن های موبایل را قادر می‌سازد تا شیوه مصرف اخبار روزانه را متحول کنند. هنگامی که کاربر برای دریافت اعلان های فشاری شرکت کرد، می تواند فوراً به روزرسانی ها را برای اخبار فوری و داستان های ضروری دریافت کند و به عنوان یک سرویس خبری 24 ساعته مستقیماً روی دستگاه کاربر عمل کند.
  • اعلان های فشاری همچنین می توانند شخصی سازی شوند تا اطمینان حاصل شود که کاربران فقط از داستان های مرتبط با علاقه شان آگاه می شوند. این به خدمات برتر کمک می کند که اپلیکیشن های خبری می توانند به مخاطبان خود برای افزایش تعامل ارائه دهند. بر اساس EMarketer، 43 درصد از کاربران تلفن های هوشمند جمهوری اسلامی ایران همیشه بر روی اعلان های خبری کلیک می کنند. 45 درصد از آن مخاطبان برخی اوقات کلیک می کنند و تنها 11 درصد ادعا می کنند که به ندرت روی هشدار های جدید کلیک می کنند.
  • بهینه سازی فروشگاه App (ASO): یکی دیگر از مزایای قابل توجه داشتن یک برنامه خبری این است که می توانید در اپ استور و گوگل پلی استور پیدا کنید. این بدان معنی است که می توانید ASO را تمرین کنید تا اطمینان حاصل کنید که برنامه شما برای مخاطبان مربوطه قابل مشاهده است و به شما امکان می دهد کاربران ارگانیک را به روشی مقرون به صرفه به دست آورید.

چرا به ساخت اپلیکیشن خبری اندروید نیاز است؟

اگرچه شبکه های اجتماعی هنوز برای ناشران مهم است، اما مردم می بینند که اعتماد به برند های شناخته شده آسان‌تر از آنچه در فیس‌بوک یا توییتر می بینند. برای ناشران نوآور، برخی از مزایای واضح برنامه های خبری نسبت به وب سایت های تلفن همراه که ضروری هستند یا حضور در رسانه های اجتماعی وجود دارد.

بیایید بپذیریم، همه ما زمان زیادی را صرف گوشی های هوشمند خود می کنیم. بیش از 75 درصد کاربران ایرانی هر روز حداقل 3 ساعت را با تلفن های هوشمند خود سپری می کنند. ناشران و صاحبان مشاغل این فرصت را دارند که با ایجاد یک برنامه بومی برای برآورده کردن نیاز های بازدیدکنندگان وب سایت خود، از این روند استفاده از برنامه تلفن همراه که همچنان در حال افزایش است سرمایه گذاری کنند.

استفاده از گوشی های هوشمند از استفاده از دسکتاپ نیز پیشی گرفته است. ما بیشتر این زمان را در دستگاه تلفن همراه در برنامه های تلفن همراه می گذرانیم. در واقع 85 درصد از کاربران موبایل، اپلیکیشن های موبایل را به وب موبایل ترجیح می دهند! چیزی که اپلیکیشن‌های موبایل را بسیار کاربرپسند می‌کند این است. که نیاز به باز کردن مرورگر، به خاطر سپردن و تایپ یک URL را از بین می‌برند. این همان کاری است که شما باید با وب موبایل انجام دهید. با یک برنامه، یک کلیک و محتوای شما در دسترس است. درست زمانی قابل مشاهده است که کاربر به دنبال یک عامل حواس پرتی یا روشی هوشمندانه برای استفاده از وقت آزاد هستند.

نحوه کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن خبری اندروید

محبوب ترین راه برای کسب درآمد از هر اپلیکیشن، نه فقط یک برنامه خبری، تبلیغات است. با این حال، برخلاف بسیاری از انواع دیگر برنامه ها، برنامه های خبری معمولاً شاخص های بالاتری دارند که میانگین زمانی را که کاربر صرف یک برنامه می‌کند و سایر شاخص های مرتبط با توجه کاربر را توصیف می کند. این بدان معناست که می توان از یک برنامه خبری مناسب انتظار درآمد بیشتری از تبلیغات نسبت به سایر انواع برنامه ها داشت.

در مورد جزئیات فنی افزودن تبلیغات به برنامه خود، می توانید مستقیماً با تبلیغ کنندگان قرارداد امضا کنید. یا از یک پلتفرم تبلیغاتی استفاده کنید که تبلیغ کنندگان و سازندگان برنامه را به هم متصل می کند. گزینه اول برای برنامه های شناخته شده و محبوب بهتر است در حالی که دومی برای پروژه های کوچکی که تازه شروع شده اند بهتر است.

ساخت اپلیکیشن خبری با افزونه سیریلا و فلای وب

با استفاده از افزونه سیریلا می توانید یک اپلیکیشن خبری مجرب و قدرتمند پیشرونده (نیتیو) بسازید که از سایت شما قدرت میگیرد. با استفاده از این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود صفحه اصلی و حتی صفحات دلخواهتان را با صفحه ساز قدرتمند این افزونه بسازید.

با استفاده از افزونه فلای وب نیز می توانید سایت وردپرس خود را تبدیل به یک اپلیکیشن نمایید. این افزونه نیز قابلیت هایی از جمله تغییر المان ها و ایجاد صفحه ورود را دارا میباشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!