بهینه سازی وردپرس چه اهمیتی دارد؟

بهینه سازی وردپرس چه اهمیتی دارد؟

بهینه سازی وردپرس مهم است؟ صد البته. پایگاه داده سایت ها روز به روز بزرگ و بزرگ تر و حجم آن زیادتر می شود. این نشان دهنده این است که یک پایگاه داده تا چه اندازه ای می تواند بر عملکرد یک وب سایت تأثیرگذار باشد. هر چه پایگاه داده یک سایت بزرگ تر و حجم اطلاعات ذخیره شده در آن بیشتر باشد به طبع بازیابی اطلاعاتی که در درون آن وجود دارد به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. این خودش دلیلی محکم است برای اینکه بیان کنیم، بهینه سازی دیتابیس وردپرس از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله با ما همراه باشید چراکه قصد داریم از اهمیت بهینه سازی سخن بگوییم.

 

چرا بهینه سازی اهمیت دارد؟

یکی از موارد جالبی که سایت های وردپرسی دارد این است که می توان در هنگام طراحی قالب سایت، یک پوسته سبک و بهینه را طراحی کرد. در ادامه می توانید یک افزونه بهینه ساز پایگاه داده را در سایت تان ایجاد کنید تا بیشترین سرعت را دریافت کنید.در کل بهینه سازی وردپرس و دیتابیس چند مزیت و ویژگی را در بر دارد که در زیر به چند مورد مهم آن اشاره می کنیم:

  • افزایش سرعت سایت
  • کاهش حجم پایگاه داده سایت به واسطه پشتیبان گیری سریع تر
  • حذف داده و موارد غیر ضروری از دیتابیس سایت
  • داده ها مرتب و طبقه بندی می شوند و این دسترسی به داده را راحت تر می کند
  • فشارهای زیادی که روی سرور دیتابیس وجود داشت برداشته می شود و خواندن اطلاعات از روی دیتابیس سریع تر می شود

 

از کجا شروع کنم؟ وردپرس را بروزرسانی کنید.

اجرای وب سایت برروی نسخه قدیمی وردپرس، بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. این امر امنیت وب سایت را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد؛ زیرا هکرها به وب سایت وردپرسی که بر نسخه قدیمی اجرا شده است راحت تر نفوذ می کنند. در هر به روزرسانی وردپرس، نسخه کنونی اصلاح و رفع اشکال می شود که این باعث رفع مشکلات امنیتی سیستم عامل ها می شود. به روزرسانی افزونه ها هم به اندازه به روزرسانی وردپرس در بهینه سازی وردپرس اهمیت دارند. به روزرسانی کیفیت کار را تضمین می کند و شما مطمئن هستید که در سازگاری ها به مشکلی برنخواهید خورد. همچنین، توصیه می کنیم که فقط پلاگین هایی را که استفاده می کنید، نگه دارید و حتما آنهایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید. این امر باعث می شود کل اکوسیستم وردپرس سریع تر و سبک تر شود و دیگر نیازی به به روزرسانی افزونه هایی که استفاده نمی کنید نباشد.

 

بهینه سازی دیتابیس هم ضروری است؟

دیتابیس، هر آنچه که برای بهینه سازی وردپرس شما ضروری است را نگه می دارد. این شامل تمام صفحات، پست ها، فرم ها، مدخل فرم، تنظیمات افزونه، تنظیمات موضوع و غیره می شود. با بهتر شدن وب سایت، داده های بیشتر و بیشتری در پایگاه داده WP ذخیره می شوند. با گذشت زمان، دیتابیس سنگین می شود. به همین دلیل سرعت کلی وب سایت پایین می آید. برای جلوگیری از این امر، بسیار مهم است که پایگاه داده WP بصورت دوره ای بهینه شود تا سریع بماند. همچنین چند افزونه کاملاً در دسترس است که به شما کمک می کند تا پایگاه داده WP خود را بهینه کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید: دیپ لینک چیست؟

میزبان شما تاثیر بسزایی بر فرایند بهینه شدن وردپرس دارد

سرویس میزبانی وردپرس شما نقش مهمی در عملکرد وب سایت دارد. یک ارائه دهنده میزبانی اشتراکی خوب اقدامات اضافی را برای بهینه سازی سرعت و عملکرد بهتر وب سایت وردپرس شما انجام می‌دهد. با این حال، در میزبانی اشتراکی، منابع سرور را با بسیاری از مشتریان دیگر به اشتراک می گذارید. این بدان معنی است که اگر سایت همسایه شما بازدید زیادی داشته باشد، میتواند بر عملکرد کل سرور تأثیر بگذارد. که به نوبه خود سرعت سایت وردپری شما را کاهش می‌دهد. استفاده از سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده ، بهینه ترین تنظیمات سرور را برای اجرای وردپرس به شما می دهد. شرکتهای مدیریت شده میزبانی وردپرس پشتیبان گیری خودکار، به روزرسانی خودکار وردپرس و پیکربندی های امنیتی پیشرفته تری را برای محافظت از سایت شما و بهینه سازی وردپرس ارائه می‌دهند.

 

نگاهی اجمالی به بحث بهینه سازی

برای بهینه سازی وردپرس لازم است تا کار های زیر را انجام دهیم:

بروز رسانی وردپرس

انتخاب پوسته های بهینه شده

بررسی وضعیت ایندکس شدن سایت در گوگل

کش کردن

به روز رسانی تمام اطلاعات سایت

استفاده از پلاگین های کش

افکارتان را باما در میان بگذارید

اطلاعات شما پیش ما امن هست، آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!